MKK "wola" Warszawa "Solidarność Prawicy"
Strona Główna Do czytelnika Artykuły Zapraszamy do Pomocy Newsy Filmiki Forum Galeria Linki Kontakt Szukaj01 Sierpień 2021 08:50:00
MenuReklama


Dyskryminacja niewidomych na portalu Facebook - zapraszam do przeczytania i polubienia stronyHilfe Pomóż Help


Strona www
Dawida Dembińskiego
Beata Dembińska - mama Dawida na FB


Filmy apelowe
PressMix - portal społecznościowy
Pressmania - portal społecznościowyDemiś Firchał - wierszeSprzęt dla niewidomych

Dominik Januszczak - Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
 „To ta niewidzialna siła, która każe podnosić się po upadku i nie pozwala się poddać, jest najbardziej nieoceniona. Daje ona szansę tym, którzy upadli i pozwala im walczyć z niedoskonałościami. Upór!
Walczyć trzeba do końca, żeby potem sumienie nie zabijało od środka. Są rzeczy w tym życiu, które są bezcenne. Warto o nie walczyć, bo nagrody nie da się wyrazić ani w liczbach, ani w słowach. To zdrowie!”

Dominik Januszczak jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” z siedzibą:
ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa

Informacje o Dominiku znajdziesz na stronie internetowej Fundacji oraz na stronie o Dominiku.

Chłopiec jest mieszkańcem Chorzowa województwo Katowickie i choruje na wiele przewlekłych i nieuleczalnych chorób, których stan będzie się pogarszał bez odpowiedniej specjalistycznej rehabilitacji, która jest bardzo droga. Koszt turnusu rehabilitacyjnego waha się pomiędzy 2 tysiące złotych i może dojść do kwoty ok. 4 tysięcy złotych a dodatkowo opiekun pokrywa koszt dojazdu i pobytu na turnusie ze swoich pieniędzy.

Bardzo proszę zapoznać się z chorobami i dysfunkcjami zdrowia, które są dla Dominika uciążliwe w codziennym jego życiu:
1. Odwarstwienie siatkówki - choroba oka, która następuje, gdy siatkówka oddziela się od znajdującej się bezpośrednio pod nią naczyniówki. Choroba ta powoduje upośledzenie wzroku i może prowadzić do ślepoty. U osób z dużą krótkowzrocznością, szczególnie narażonych na odwarstwienie siatkówki, może je wywołać nawet średni wysiłek fizyczny.
2. Zaćma - wrodzona choroba oczu prowadząca do zmętnienia soczewki. Jest jedną z przyczyn ślepoty. Polega na powstawaniu plamek lub zmętniałych obszarów na zwykle przezroczystej soczewce oka, co utrudnia promieniom świetlnym przedostanie się do siatkówki, a w konsekwencji prowadzi do upośledzenia ostrości wzroku.
3. Duża krótkowzroczność - oka lewego jedna z najczęściej spotykanych wad refrakcyjnych wzroku polegająca na tym, że tor optyczny oka nieprawidłowo skupia promienie świetlne. Oko miarowe to takie, które bez żadnego napięcia mięśni, skupia równoległe promienie światła dokładnie na siatkówce, czyli dla obiektu nieskończenie odległego na siatkówce pojawi się jego ostry obraz. W oku krótkowzrocznym równoległe promienie ogniskowane są przed siatkówką.
4. Kamica nerkowa (moczowa) - choroba polegająca na powstawaniu złogów (tzw. "kamieni") w nerkach lub drogach moczowych na skutek wytrącania się związków chemicznych stanowiących prawidłowe lub patologiczne składniki obecne w moczu.
5. Nawracające zapalenia krtani i oskrzeli.
6. Dominik Posiada ślepotę oka prawego.

 Dominik Januszczak jest chłopcem, który nie poddaje się swoim chorobom ale wciąż stara się dorównać swoim rówieśnikom w życiu codziennym. Ma wielu przyjaciół i kolegów, z którymi stara się aktywnie uczestniczyć w codziennych zajęciach. Kiedy rozmawiam z Dominikiem, to z jego głosu płynie niesamowity optymizm i nie da się usłyszeć narzekania na codzienne problemy związane z problemami chorobowymi. Uważam, że takim chłopcom warto pomagać, czego nie czyni Państwo Polskie. Każdy może pomóc Dominikowi w dążeniu do lepszego życia, jako dorosłego człowieka. Pani, Pan, ja, Ty, czyli każdy może pomóc Dominikowi przekazując dobrowolną, choćby najmniejszą darowiznę a także to Państwo decydujecie komu oddacie swój 1% podatku. Możecie pozostawić swój 1% podatku beztroskiemu i rozrzutnemu Państwu lub przekazać swój 1% podatku na leczenie i rehabilitację Dominika Januszczaka – wystarczy chcieć.

Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w rehabilitacji i przekazanie 1% swojego podatku lub darowizny na ten cel Dominikowi Januszczakowi.

Jak możesz przekazać darowiznę lub swój 1% podatku dowiesz się poniżej:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 9368 Januszczak Dominik darowizna na pomoc i ochronę


Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce “WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” należy wpisać:
W polu “KRS”: 0000037904,
W polu “Wnioskowana kwota” – kwotę, którą chcemy przekazać – nie wyższą niż 1% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
W polu “Cel szczegółowy 1%”: 9368 Januszczak Dominik


Copyright by Marina & krecik
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Jednym kliknięciem podzielisz się linkiem ze znajomymi...
Tłumacz strony
Ostatnie Artykuły
Temida ślepa? Temida...
Warszawa, Fundacja D...
Podaruj swój 1% poda...
Dominik Januszczak -...
Zespół Dandy-Walkera
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kontakt Forum Szukaj na stronie
Globus odwiedzających
Copyright © MKK "wola" Warszawa "Solidarność Prawicy" 2009
Kopiowanie i publikowanie w całości lub w fragmencie bez podania źródła zabronione!


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl