MKK "wola" Warszawa "Solidarność Prawicy"
Strona Główna Do czytelnika Artykuły Zapraszamy do Pomocy Newsy Filmiki Forum Galeria Linki Kontakt Szukaj16 Sierpień 2020 02:16:32
MenuReklama


Dyskryminacja niewidomych na portalu Facebook - zapraszam do przeczytania i polubienia stronyHilfe Pomóż Help


Strona www
Dawida Dembińskiego
Beata Dembińska - mama Dawida na FB


Filmy apelowe
PressMix - portal społecznościowy
Pressmania - portal społecznościowyDemiś Firchał - wierszeSprzęt dla niewidomych

Daniel Dąbrowski
Daniel Dąbrowski
ur. 26.08.1995r.
Daniel od 4 roku życia posiada grupę niepełnosprawności z powodu schizofrenii paranoidalnej. Bardzo trudno jest opisać i skwalifikować objawy schizofrenii paranoidalnej z powodu ich wielorakości a mogą dotyczyć wielu funkcji psychicznych i różnych przejawów ludzkiego życia. Przedstawię kilka charakterystyk, które pozwolą inaczej spojrzeć na chorych:
1. Urojenia – występują niemal u wszystkich chorych. Najczęściej są to urojenia prześladowcze.
2. Omamy – Występują u około połowy chorych i najczęściej są to omamy słuchowe - głosy komentujące zachowanie chorego lub mówiące do niego, czasem rozkazujące. Mogą to być jednak dźwięki proste – piski, szumy itp.
3. Objawy katatoniczne – są to szczególne zaburzenia ruchu napędu polegające na zahamowaniu albo pobudzeniu z cechami chaotyczności dostosowania do sytuacji. Często ruch podlegający niespodziewanym zatrzymaniom - schodkowanym lub płynnym tempa ruchu.
4. Formalne zaburzenia myślenia – formalne oznacza, że są one związane z samą strukturą procesu myślenia. Mogą być postrzegane i analizowane niezależnie od wypowiadanych przez osobę chorą treści. Należy do nich zwłaszcza: rozkojarzenie szczególnego rodzaju, niespójność wypowiedzi, umykanie wątków i przechodzenie do niespodziewanych dla słuchacza skojarzeniami a nawet większego stopnia zmiany rozmowy.

Mama Daniela, Katarzyna Dąbrowska zwraca się do wszystkich mających kontakt z Danielem, lub z innymi chorymi na schizofrenię paranoidalną następującymi słowami:
„Bardzo boli mnie, kiedy widzę, jak ludzie traktują mojego syna, bo traktują Daniela jak trędowatego, boją się kontaktu z moim synem. wszechobecny jest strach ludzi przed chorym na schizofrenię.”

W 2001 roku zachowanie Daniela było na tyle złe, że szkoła za zgodą rodziców skierowała chłopca na badanie do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Po szczegółowym badaniu w poradni stwierdzono u chłopca nadpobudliwość psychoruchową (ADHD). Od grudnia 2007 roku do maja 2012 roku Daniel przebywał 12 krotnie w szpitalach na oddziale psychiatrycznym.

Daniel jest chłopcem wrażliwym i uczuciowym, ale choroba czasami dominuje nad zachowaniem Daniela. Chłopiec bardzo lubi przebywać w towarzystwie znajomych, ale niestety nie wszyscy chcą mieć kontakt z Danielem. Prawdopodobnie brak kontaktu z Danielem jest spowodowany obawą o nieprzewidziane zachowanie chłopca a także brakiem akceptacji dla Daniela chorego na schizofrenię paranoidalną.

Daniel powinien kilka razy w roku przebywać na turnusach rehabilitacyjnych, ale to jest niemożliwe z powodów dość banalnych, czyli zwyczajnego braku pieniędzy. Ostatnio chłopiec był na turnusie rehabilitacyjnym w maju 2010 roku i dziś nie widać żadnych szans na dalsze wyjazdy Daniela z powodu dużych trudności finansowych rodziców.

Koszty związane z pomocą dla Daniela to: a - wydatki związane z wizytami u lekarzy i pobytami w szpitalu, b - różnego rodzaju leki psychotropowe, c – średni koszt jednego wyjazdu na turnus rehabilitacyjny to ok. 2 tyś. Złotych, d – usługi specjalistyczne ponad 70 zł./godz. A potrzeba takich usług 4 godz. Tygodniowo, co daje koszt ok. 800\1000 zł. Miesięcznie, e – rehabilitacja domowa to ponad 80 zł. za godzinę.

„Bardzo chcielibyśmy pomóc Danielowi i ulżyć w nierównej walce naszego syna z chorobą. Chcielibyśmy załatwić naszemu synowi możliwość skorzystania z domowej terapii i usług specjalistycznych a za taką pomocą idą wysokie wydatki, na które nas nie stać. Bardzo ważne dla naszej rodziny jest to, żeby Daniel mógł żyć w podobny sposób, jak jego rówieśnicy.”

Daniel zamieszkuje w Kowalewie Pomorskim razem z mamą Katarzyną, tatą Wojtkiem i 10 - letnim bratem Dominikiem.

O schizofrenii możesz więcej przeczytać na stronach:
http://info.zdrowie.gazeta.pl/temat/zdrowie/schizofrenia
http://www.ochoroba.pl/artykuly/1900-schizofrenia-co-zrobic-po-takiej-diagnozie


Fundacja Avalon
Michała Kajki 80/ 82 lokal 1,
04-620 Warszawa

BNP Paribas Bank Polska SA

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
tytułem: Dąbrowski, 4824


Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000270809,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%" wpisujemy:
Dąbrowski, 4824

Za każdą nawet najdrobniejszą wpłatę
Serdecznie dziękujemy!Kontakt:
Katarzyna Dąbrowska
E - mail: kasia6928@wp.pl
gg 20922428


Linki:
Fundacja: www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/dabrowski_daniel_2.html
Facebook: www.facebook.com/katarzyna.dabrowska.5076
NK: www.nk.pl/#profile/12692645
Dailymotion: www.dailymotion.com/video/xvdzd4_apel-o-pomoc-dla-daniela...
Komentarze
mkkwola dnia 14-12-2012 20:40
http://hilfepomozhelp.wordpress.com/2012/12/14/spokojnie-to-daniel-dabrowski-chory-na-schizofrenie-paranoidalna/
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Jednym kliknięciem podzielisz się linkiem ze znajomymi...
Tłumacz strony
Ostatnie Artykuły
Temida ślepa? Temida...
Warszawa, Fundacja D...
Podaruj swój 1% poda...
Dominik Januszczak -...
Zespół Dandy-Walkera
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kontakt Forum Szukaj na stronie
Globus odwiedzających
Copyright © MKK "wola" Warszawa "Solidarność Prawicy" 2009
Kopiowanie i publikowanie w całości lub w fragmencie bez podania źródła zabronione!


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl