MKK "wola" Warszawa "Solidarność Prawicy"
Strona Główna Do czytelnika Artykuły Zapraszamy do Pomocy Newsy Filmiki Forum Galeria Linki Kontakt Szukaj16 Sierpień 2020 01:54:13
MenuReklama


Dyskryminacja niewidomych na portalu Facebook - zapraszam do przeczytania i polubienia stronyHilfe Pomóż Help


Strona www
Dawida Dembińskiego
Beata Dembińska - mama Dawida na FB


Filmy apelowe
PressMix - portal społecznościowy
Pressmania - portal społecznościowyDemiś Firchał - wierszeSprzęt dla niewidomych

Dominik Januszczak

Dominik Januszczak
ur. 25-06-1998r.

W wieku 1 roku u Dominika okuliści zdiagnozowali wadę wzroku, stwierdzono u chłopca -16 dioptrii. Dominik ma także dolegliwości spowodowane wieloma schorzeniami. Dolegliwości te wymagają stałej rehabilitacji z powodu skrzywienia stóp, skrzywienia kręgosłupa, skrzywienie łokci, słaby rozwój mięśni, astmy oskrzelowej, kamicy nerkowej oraz uczulenia na alergeny i dlatego Dominik ma bardzo częste zapalenie krtani i oskrzeli. Wielka ilość złożonych chorób powoduje, że rodzicom Dominika nie wystarcza pieniędzy na zaspokojenie wszystkich potrzeb związanych z leczeniem i wykupywaniem lekarstw. Od 1.01.2012 roku został zreformowany system refundacji leków, który przełożył gro obciążeń za leki z państwa na ludzi chorych, którzy i tak nie mają godnych dochodów. Duże nakłady finansowe pochłania sprzęt rehabilitacyjny, okulary, buty ortopedyczne, ponieważ Dominik rozwija się fizycznie. Dominik żyje ciągle z obawą o swoje widzące lewe oko. Ciągłe zagrożenie odwarstwieniem siatkówki lewego oka uniemożliwia chłopcu jakikolwiek wysiłek fizyczny. Odwarstwienie siatkówki i brak natychmiastowego zabiegu operacyjnego jest równoznaczne z utratą wzroku w lewym oku. Dla Dominika oznacza to całkowitą ślepotę. W przypadku odwarstwienia się siatkówki potrzebny jest natychmiastowy zabieg operacyjny a to jest koszt ok. 6.000 zł. Żeby zapobiec utracie wzroku u chłopca na koncie Fundacji powinny znajdować się potrzebne pieniądze na zabieg. Dominik na lewe oko przeszedł 5 zabiegów operacyjnych a na oko prawe przeszedł 8 operacji. Lewe oko było operowane w ciągu 3 miesięcy 4 razy a 5 raz było operowane 20 sierpnia 2011 roku. Ponieważ operacja na prawe oko nie odbyła się natychmiast, to chłopiec utracił całkowicie wzrok w tym oku. Dominik przeszedł także operację ucha z powodu głuchnięcia z przyczyny nawracających stanów zapalnych gardła, oskrzeli i płuc, które przeobraziły się w astmę oskrzelową. Dominik znajduje się pod opieką wielu poradni specjalistycznych: okulistycznej, alergologicznej, laryngologicznej, pulmonologicznej, nefrologicznej, ortopedycznej i fizykoterapeutycznej. Dominik powinien przynajmniej dwa razy w roku przebywać na turnusach rehabilitacyjnych. Koszt jednego turnusu to ok. 3.000 zł. Dominik ma zaleconą hydroterapię z powodu skrzywienia kręgosłupa i innych dolegliwości. Mata do hydromasażu kosztuje ok. 4.500 zł.

Brunon, ojciec Dominika zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc dla swojego dziecka:

„Gdy zaczęły się ujawniać następne choroby, nie mogliśmy rozłożyć rąk, ale dać synowi wszystko z siebie. Ograniczeniem stała się nasza sytuacja finansowa. Ja jestem na rencie, a żona na wcześniejszej emeryturze na opiekę nad chorym synem. Dlatego szukamy pomocy, wsparcia finansowego, aby móc naszemu dziecku pomagać we wszelkich potrzebach życiowych i wymagających wkładu finansowego. Bardzo dziękujemy za okazaną wszelką pomoc a zwłaszcza finansową, która zostanie Dominikowi przez was udzielona.
Dominik daje nam wiele radości swoja zdolnością w nauce. został dobrany do grupy nauki języka angielskiego na wyższym poziomie, jak również z informatyki, która jest jego wielką pasją. Prowadził już w szkole pokaz multimedialny, chociaż był dopiero w 1 klasie gimnazjum. Tak bardzo pragniemy, aby będąc już dorosłym mógł się wykazać swoimi zdolnościami jak i swą dobrocią serca, którą już teraz wszystkim okazuje. Dlatego jeszcze raz zwracamy się z wielką prośbą o pomoc w ratowaniu jego zdrowia.”

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając darowizny, w ramach zbiórki publicznej, na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa

Bank BPH S.A.

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: "9368 Januszczak Dominik darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać: 0000037904,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%" wpisujemy:
9368 Januszczak Dominik

Za każdą nawet najdrobniejszą wpłatę
Serdecznie dziękujemy!Kontakt:
Mirosława i Brunon Januszczak
Chorzów
Tel: 883-665-507 lub 32 247-45-57
E-mail: bruno.j@interia.pl


Linki:
Fundacja: http://www.dzieciom.pl/9368
NK: http://nk.pl/#profile/3868214
Komentarze
mkkwola dnia 28-03-2012 21:29
http://hilfepomozhelp.wordpress.com/category/dominik-januszczak-odwarstwienie-siatkowki-astma-oskrzelowa/
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Jednym kliknięciem podzielisz się linkiem ze znajomymi...
Tłumacz strony
Ostatnie Artykuły
Temida ślepa? Temida...
Warszawa, Fundacja D...
Podaruj swój 1% poda...
Dominik Januszczak -...
Zespół Dandy-Walkera
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kontakt Forum Szukaj na stronie
Globus odwiedzających
Copyright © MKK "wola" Warszawa "Solidarność Prawicy" 2009
Kopiowanie i publikowanie w całości lub w fragmencie bez podania źródła zabronione!


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl