MKK "wola" Warszawa "Solidarność Prawicy"
Strona Główna Do czytelnika Artykuły Zapraszamy do Pomocy Newsy Filmiki Forum Galeria Linki Kontakt Szukaj08 Kwiecień 2020 20:02:51
MenuReklama


Dyskryminacja niewidomych na portalu Facebook - zapraszam do przeczytania i polubienia stronyHilfe Pomóż Help


Strona www
Dawida Dembińskiego
Beata Dembińska - mama Dawida na FB


Filmy apelowe
PressMix - portal społecznościowy
Pressmania - portal społecznościowyDemiś Firchał - wierszeSprzęt dla niewidomych

Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, …
Warszawa, dnia 6 listopada 2011 r.


Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, …


Poniżej przedstawiam fragment korespondencji Grupy LIGHTOFHOPE.INFO otrzymanej z poczty: Paul.jeziorski@lightofhope.info
,,… Jeżeli dowiemy się czegoś konkretniejszego, postaram się dać Panu znać.
Tak jak np.: w reportażu z telewizji publicznej (który - jak przypuszczam - Pan wystawił na youtube.com) mowa jest o 80 tys. euro, które już uzbierano i że jeszcze potrzeba 3 razy tyle. Nie uzbierano ok. 80 tys., tylko grubo ponad 120 tys. euro. To takie 'drobne niedoinformowanie', tylko 40 tys. euro... Oczywiście może to być faktycznie jakieś niedomówienie, ale proponuję się temu dalej przyglądać…,,

I zgodnie z Pana sugestią przyglądam się i sprawdzam, gdzie są te pieniądze. Czyli: mówisz i masz.

Poniżej info z blogu Grupy LIGHTOFHOPE.INFO o zbiórce pieniędzy przez tę Grupę.
„…Mariusz jest naszym podopiecznym od przeszło roku. Aktywnie pomagaliśmy mu jako grupa 'Life of Hope', organizując zbiórki pieniędzy, które były przekazywane na konta fundacji, które opiekowały się w sposób finansowy Mariuszem, czyli Fundacja Gajusz z Polski i Fundacja Herzkind z Niemiec..."

Jak wynika z powyższej treści, Grupa insynuuje zniknięcie pieniędzy przeznaczonych dla Mariusza Stępniaka? Mogę jedynie wywnioskować, że zagubienie pieniędzy leży po stronie którejś z Fundacji- tak wygląda ocena LIGHTOFHOPE.INFO. Mam zupełnie inne zdanie i przedstawię moją opinię na ten temat. Ś. P. Angelika Żelazko przed odejściem do Domu Pana martwiła się o innych ludzi, co przełożyło się na Jej ostatnią wolę, jaką powierzyła do zrealizowania Swoim Rodzicom. Tu chylę nisko głowę i oddaję wielki szacunek Angelice za Jej wielkie serce i wrażliwość dla innych w obliczu Swojej śmierci. Na stronie Angeliki Żelazko angelikazelazko.blogspot.com został zawieszony poniżej przedstawiony dokument:

Rozliczenie:

http://2.bp.blogspot.com/-I89j5pshF14/TjmMZy8rsWI/AAAAAAAAAps/_4krgoUJwt0/s1600/Obraz+002rozliczenie.jpg

Wiem, że Rodzice Ś. P. Angeliki zrealizowali Jej wolę i bardzo im za to dziękuję. Z treści dokumentu wynika, że jednym z obdarowanych jest Mariusz Stępniak. Jak wieść gminna niesie, kwota darowizny na Mariusza wynosi 20 tyś. Euro. Pieniądze te powinny być przekazane na konto jednej z Fundacji z Polski lub Niemiec. W dokumencie Państwa Żelazków jest mowa o Fundacji Izy S., z tego, co wiem, Iza S. nie ma żadnej legalnie działającej Fundacji lub Stowarzyszenia. Może ktoś sugerował, że Grupa LIGHTOFHOPE.INFO jest Fundacją lub Stowarzyszeniem. LIGHTOFHOPE.INFO nie posiada osobowości prawnej i jako taka nie działa w zakreślonych prawem przepisach obejmujących zasady działania Fundacji i Stowarzyszeń. Grupa ta jest grupą ludzi skupioną wokół Izy S. i Iwony W., działających według zasady: „kto nie z nami, ten przeciw nam. Wychodzą pewnie z założenia, że nikt i nic nie będzie ich pouczać- to moja ocena. Grupa ta na swojej stronie przebąkuję, że będzie niedługo zarejestrowana, jako podmiot prawny, czyli Fundacja o nazwie: Life Savers www.lifesaversblog.com ale póki, co, w znaczeniu prawnym są tylko osobami fizycznymi. Wiadomo, że Rodzice Ś. P. Angeliki przekazali pieniądze do tej Grupy i ślad po pieniądzach zaginął. Pieniędzy nie ma na koncie Fundacji Niemieckiej Deutsche Herzstiftung e.V. i Fundacji Polskiej Gajusz i tak nasuwa mi się podstawowe pytanie, gdzie są pieniądze przeznaczone dla Mariuszka Stępniaka? Grupa LIGHTOFHOPE.INFO mogła po każdym moim materiale zabrać głos i przedstawić sprostowanie do mojego tekstu, ale pomimo znajomości moich skrzynek e- mailowych do dziś nie wypowiedzieli się. Może ten materiał spowoduje ich aktywność?
Antycypując mogę stwierdzić, że pieniądze mające wpłynąć na rzecz Mariusza mogą zasilić nowy twór tej Grupy i posłużyć, jako kapitał początkowy zarejestrowanej Fundacji: www.lifesaversblog.com Wszystko zależy od zapisów w Statucie lub Regulaminie tej Fundacji. Można wprowadzić taki zapis: pieniądze przekazane na obdarowanego a nieprzekazane w ciągu np. 6 miesięcy na cel wskazany w Darowiźnie zostają PRZEZNACZONE na cele Statutowe Fundacji, COKOLWIEK TO ZNACZY. Jak obdarowany może odebrać pieniądze, skoro nie wie gdzie one są?
O tym pięknym darze Ś. P. Angeliki dowiedziałem się kilka miesięcy temu i bardzo mnie ucieszyła ta informacja. Teraz tym bardziej sprawa się pojawia ponownie, bowiem Mariuszek jest po transplantacji serca a sprawy związane z kosztami zabiegu nie są jeszcze definitywnie wyjaśnione i zamknięte. Pieniądze te znajdowałyby się na koncie którejś z Fundacji i była by pewność, że są dostępne w każdej chwili. Gdyby się szczęśliwie okazało, że całość zabiegu zostanie pokryte przez Niemiecką Kasę Chorych lub Polski Narodowy Fundusz Zdrowia, to pieniądze zostałyby dla Mariuszka na koncie jednej z Fundacji. Proszę pamiętać, że Mariuszek choruje jeszcze na drugą śmiertelną chorobę- mukowiscydozę http://pl.wikipedia.org/wiki/Mukowiscydoza. Przed całkowitym wyzdrowieniem Mariuszka jeszcze przeszczep płuc i związane z tym zabiegiem koszty. Gdyby się wszystko udało zapłacić, to nawet gdyby pieniądze zostały na koncie Fundacji, to jest pewność, że te pieniądze posłużą pomocy innym potrzebującym dzieciom.

Publicznie stawiam pytanie Grupie LIGHTOFHOPE.INFO, gdzie są pieniądze przeznaczone dla Mariusza Stępniaka a przekazane przez Rodziców Ś.P. Angeliki Żelazko zgodnie z Jej ostatnią wolą??? Czy Grupa LIGHTOFHOPE.INFO potrafi tylko szkalować nie uległych im ludzi i organizacje za ich plecami?

Czekam na oficjalne stanowisko Grupy LIGHTOFHOPE.INFO pod znanym im adresem, dotychczasowe milczenie tej Grupy jest dla mnie jednoznaczne.

O stanie kont w Fundacjach polskich i niemieckich dowiesz się na stronie:
http://www.mkkwola.dbv.pl/readarticle.php?article_id=195

Adamiak Andrzej

Zdjęcia Mariusza po przeszczepie znajdziesz tu: www.mkkwola.dbv.pl/photogallery.php?album_id=8


Komentarze
mkkwola dnia 08-11-2011 20:07
"...www.ligtofhope.info Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY ŻE JESTEŚMY W TRAKCIE PRZERADZANIA SIĘ W FUNDACJĘ LIFE SAVERS . smiley
Przez: Natalie W.
Lubię to! · · Udostępnij · 2 godz. temu..." https://www.facebook.com/profile.php?id=1835783933
mkkwola dnia 08-11-2011 22:18
Czy Fundacja jest czy jej nie ma?? A może ktoś sugeruje, że jest zalegalizowany. Gdzie jest prawda?
http://img507.imageshack.us/img507/246/lfhn.jpg
mkkwola dnia 08-11-2011 22:53
Szkoda, że na tej stronie nie ma skanu dokumentu rejestrowego tej "fundacji". http://img810.imageshack.us/img810/9449/lfsz.jpg
mkkwola dnia 09-11-2011 13:24
Kolejne potwierdzenie z października tego roku, że Grupa lightofhope.info nie jest Fundacją:
"...Założona przez nią dwa lata temu grupa wsparcia o nazwie ..Light of Hope.. (..Światło nadziei..) właśnie się przekształca w fundację ..Life Savers.. (..Ratownicy życia..). Są już pierwsze osiągnięcia..." http://www.zyjdlugo.pl/?page=artykul&id_art=910 Uważam, że Iza S. w publicznych wystąpieniach nie mówi o ilości chorych wysłanych do Chin i ich obecnej sytuacji, ale zasłania się bezpiecznym tematem o Mariuszu Stępniaku, którego przeszczep odbył się w Niemczech. Szkoda, że w tym artykule Iza S. nie wspomina o usunięciu Mariusza ze strony www.lightofhope.info - najważniejsza jest manipulacja.
mkkwola dnia 09-11-2011 13:34
W powyższych komentarzach są wypowiedzi, że Grupa Light of Hope jest lub nie jest fundacją. Wydaje się, że członkowie tej grupy sami nie wiedzą kogo lub ci reprezentują. Informowanie o tym, że Life Savers jest fundacją wyczerpuje znamiona działania umyślnego mającego na celu wprowadzenie w błąd osób zainteresowanych pomocą w legalnie działających fundacjach. Takie postępowanie może prowokować osoby trzecie do odbioru działań Life Savers jako sformalizowanej grupy i wiąże się to także z możliwością prowadzenia zbiórki finansowej tak jak czynią to organizacje posiadające KRS. Na stronie www.lifesaversblog.com brakuje jakiegokolwiek dowodu rejestrowego, z któregokolwiek państwa, na którego terenie prowadzi działalność ta Grupa.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Jednym kliknięciem podzielisz się linkiem ze znajomymi...
Tłumacz strony
Ostatnie Artykuły
Temida ślepa? Temida...
Warszawa, Fundacja D...
Podaruj swój 1% poda...
Dominik Januszczak -...
Zespół Dandy-Walkera
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kontakt Forum Szukaj na stronie
Globus odwiedzających
Copyright © MKK "wola" Warszawa "Solidarność Prawicy" 2009
Kopiowanie i publikowanie w całości lub w fragmencie bez podania źródła zabronione!


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl