MKK "wola" Warszawa "Solidarność Prawicy"
Strona Główna Do czytelnika Artykuły Zapraszamy do Pomocy Newsy Filmiki Forum Galeria Linki Kontakt Szukaj27 Styczeń 2021 02:13:01
MenuReklama


Dyskryminacja niewidomych na portalu Facebook - zapraszam do przeczytania i polubienia stronyHilfe Pomóż Help


Strona www
Dawida Dembińskiego
Beata Dembińska - mama Dawida na FB


Filmy apelowe
PressMix - portal społecznościowy
Pressmania - portal społecznościowyDemiś Firchał - wierszeSprzęt dla niewidomych

Dominika Elżbieta Mazur

Dominika Elżbieta Mazur
14-06-1993r.


Dominika Elżbieta Mazur choruje na mukowiscydozę a dodatkowo ma wadę wzroku polegającą na dużej krótkowzroczności. Od 2009 roku Dominia ma orzeczoną znaczną grupę niepełnosprawności. W związku z mukowiscydozę dziewczyna musi zachowywać szczególną dietę a przy każdym posiłku zażywa enzymy trawienne niezbędne dla niewydolnej trzustki i wątroby, które powodują zaburzenia przewodu pokarmowego. Po śniadaniu następuje inhalacja i drenaż oskrzeli. W godzinach popołudniowych Dominika ma rehabilitacja klatki piersiowej i inhalacja z pomocą leku wziewnego - Pulmozyme. W godzinach wieczornych po raz kolejny Dominika zażywa inhalacja i drenaż oskrzeli.

Do codziennej aktywności Dominiki oprócz leków potrzebne jest także sprzęt rehabilitacyjny, którym jest: inhalatory, nebulizatory, filtry do antybiotyków, filtry do inhalatorów, wężyki, kliny do drenażu, system PEP, trampolina, piłki. Leczenie Dominiki chorej na mukowiscydozę to znaczny wydatek. Refundacją objęty jest sprzęt rehabilitacyjny: jeden inhalator na pięć lat i jeden nebulizator na rok. Chory na mukowiscydozę z powodu zaburzeń enzymu trzustki i wątroby traci masę ciała i żeby temu zapobiec Dominika musi przyjmować wysokokaloryczną odżywkę Clinutren Junior, jedno jej opakowanie kosztuje 33zł i wystarcza zaledwie na 3 dni. W 2012 roku Dominika przeszła okulistyczne zabiegi operacyjne z powodu dużej krótkowzroczności. Zabiegi te poprawiły wzrok Dominiki, ale nie usunęły wady wzroku i w związku z tym Dominika musi korzystać ze specjalistycznego sprzętu okulistycznego, do którego należą: okulary, lupy, lornetki, monookular, powiększalnik kieszonkowy. Sprzęt optyczny jest bardzo drogi i ograniczony limitami.

Rodzina Dominiki składa się jeszcze w dwojga rodzeństwa: Karolina Ucząca się w dziennym Studium medycznym w pod Warszawskim Pruszkowie - Tworkach na wydziale Terapia Zajęciowa. Będąca na naszym utrzymaniu rodziców oraz Mateusz uczący się w Zasadniczej Szkole Zawodowej o profilu sprzedawca. Mama Dominiki utrzymują się z renty socjalnej zaś ojciec z renty inwalidzkiej – oboje posiadają znaczną wadę wzroku. Dodatkowo rodzice Dominiki otrzymują zasiłek pielęgnacyjny na Dominikę.

Opiekunowie dzieci chorych na mukowiscydozę ponoszą koszty związane z lekami, rehabilitacją i odżywkami, które w niektórych przypadkach sięgają do 4 000 złotych miesięcznie.

Iwona, mama Dominiki zwraca się do Państwa o pomoc w leczeniu i rehabilitacji Dominiki: „Robimy wszystko aby nasza córka miała szansę doczekać chwili gdy wymyślą lek na tą okrutną chorobę. Jednak do tej nierównej walki potrzebne są środki finansowe. Sami nie jesteśmy w stanie zakupić tych wszystkich leków, odżywek, sprzętu, zmienić dziecku przynajmniej raz w roku klimatu na morski. Dlatego prosimy o wsparcie w tej nierównej walce. Prosimy podarujcie naszej córce jeszcze jeden dzień, miesiąc, rok... Dla nas to tak wiele.”

Dominika Elżbieta Mazur jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, która jest Organizacją Pożytku Publicznego. Darowizny oraz 1% podatku należy przekazywać na konto fundacji:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Koniecznie z dopiskiem: "8033 Mazur Dominika Elżbieta darowizna na pomoc i ochronę zdrowia"


Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)"
W polu "KRS" wpisać
: 0000037904,
W polu "Wnioskowana kwota" - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu "Cel szczegółowy 1%": "8033 Mazur Dominika Elżbieta"
Kontakt:
Iwona i Andrzej Mazur

ul. R. Traugutta 19/2
05-825 Grodzisk Mazowiecki

E-Mail: iwcia1971_1971@o2.pl
Tel.: 694 048 210


Linki:
Fundacja: http://dzieciom.pl/8033
Artykuły: https://hilfepomozhelp.wordpress.com/category/dominika-mazur-mukowiscydoza
Komentarze
mkkwola dnia 28-03-2012 21:34
http://hilfepomozhelp.wordpress.com/category/dominika-mazur-mukowiscydoza/
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Jednym kliknięciem podzielisz się linkiem ze znajomymi...
Tłumacz strony
Ostatnie Artykuły
Temida ślepa? Temida...
Warszawa, Fundacja D...
Podaruj swój 1% poda...
Dominik Januszczak -...
Zespół Dandy-Walkera
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kontakt Forum Szukaj na stronie
Globus odwiedzających
Copyright © MKK "wola" Warszawa "Solidarność Prawicy" 2009
Kopiowanie i publikowanie w całości lub w fragmencie bez podania źródła zabronione!


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl