MKK "wola" Warszawa "Solidarność Prawicy"
Strona Główna Do czytelnika Artykuły Zapraszamy do Pomocy Newsy Filmiki Forum Galeria Linki Kontakt Szukaj07 Czerwiec 2020 02:16:16
MenuReklama


Dyskryminacja niewidomych na portalu Facebook - zapraszam do przeczytania i polubienia stronyHilfe Pomóż Help


Strona www
Dawida Dembińskiego
Beata Dembińska - mama Dawida na FB


Filmy apelowe
PressMix - portal społecznościowy
Pressmania - portal społecznościowyDemiś Firchał - wierszeSprzęt dla niewidomych

LIST OTWARTY Z OKAZJI XX LECIA WOLNEJ POLSKI
LIST OTWARTY Z OKAZJI XX LECIA WOLNEJ POLSKI

Do byłych członków MKK Wola:
1. Ewy Choromańskiej, Celina
2. Michał Boni, Tomasz Litwin- tajny współpracownik TW-SB ZNAK

Żądamy wyjaśnienia, ja Alfred Rosłoń; szef transportu, drukarz, kolporter o pseudonimie Tadek i Andrzej Adamiak; drukarz u którego była drukarnia, kolporter o pseudonimie Rudy.
Żądamy wyjaśnienia, dlaczego Celina i służby bezpieczeństwa TW ZNAK, nie chcą podpisać dokumentów potwierdzającą naszą działalność podziemną na rzecz wolnej polski w latach 1982 - 1989 Dokumenty te są dla nas bardzo ważne ponieważ potwierdzają nasze uprawnienia do składkowych lat pracy w dokumentach składanych do Z U S.
Ja jeszcze pracuję, chociaż jestem inwalidą II grupy a Andrzej jest inwalidą I grupy (stracił całkowicie wzrok) i nie ma dla niego pracy; cienko przędzie. Dokumenty te, mogą podnieść kwotę świadczeń wypłacanych z Z U S w wolnej Polsce.
Uważam za skandaliczne a wręcz jestem pewien że takie działania tajnego współpracownika S B Michała Boni pseudonim Znak jest haniebne! Michał Boni z tytułu wykonywanej dotychczas pracy w różnych Urzędach państwowych(Ministerstwo Pracy), i wie doskonale że takie dokumenty są niezbędne emerytom i rencistom.
Świadczenia Z U S wypłacane przez wolną Polskę, są żałośnie niskie.
Zachowanie Boniego pokazuje, że ludziom podziemia nie warto doliczać dodatkowych pieniędzy za ich pracę. Praca ta była nie tyle co niebezpieczna, ale szkodliwa i w ciężkich warunkach. Widocznie Znak uważa, że ludziom podziemia nie potrzebne są pieniądze; teraz zrozumieją , że rządy liberalne mają kłopot z kryzysem. Poprzednio była komuna, teraz kryzys; a nam dalej pod wiatr i pod górkę.
Emeryci bezpieki(w szerokim tego słowa znaczeniu) mają się dobrze, żyją w dostatku i śmieją się z naszych żałosnych dochodów; przecież chcieliśmy wolnej Polski.
Dla Pani Torańskiej mam pomysł na nową książkę, będzie to powrót do książki Oni bohaterowie się zmienią. Teraz Oni to: Choromańska, Boni, Urbański, Zalewski, Stasiński itd., My zaś, którzy na rzecz wolnej Polski swoją ciężką pracą pomagaliśmy Jej powstać; nie mamy satysfakcji, ponieważ w rnaszym kraju, są równi i równiejsi. Orwell w swojej książce Folwark zwierzęcy opowiadał o rządach świń, a My mamy swoje święte krowy
My to: Hebdzińska, Kobylecki, Baran, Kwiek, Murawska i wielu innych których nazwisk nie znamy lub nie niepamiętany. Nigdy nie pytaliśmy co za to dostaniemy, uważaliśmy się za patriotów i wypełnialiśmy nasz obowiązek. Oni siedzieli w ciepłych kapciach w jasnych i czystych pokojach i pisali swoje fantazje, po to żebyśmy je dostarczali w formie drukowanej do ludzi. W swoich artykułach snuli wizje o wolnej Polsce, a mamy tak jak za P R L. W Rządzie ministrowie przyspawani do foteli, bez wstydu i godności; dla nich HONOR nie znaczy nic ważnego. Oni bendą świętować XX lecie Wolnej Polski na Wawelu,, Gazeta Wyborcza z lampką wina na warszawskim deptaku; Krakowskie Przedmieście. My zaś zastanawiamy się czy starczy pieniędzy na przeżycie, a może jeszcze nie wyrzucą z pracy i nad innymi przyziemnymi problemami. Oni przypisują sobie nasze zasługi, i wystawiają siebie po zaszczyty. Taka jest teraz moda, znam jednego co obalił komunizm sam jeden; a nienawiść do komuny wyssał z mlekiem matki, nie chciał ale musiał. My zaś, nie jesteśmy dla nich godnymi ludźmi; uciekają od nas. Czy Oni boją się konfrontacji nami? Czy boją się wyjaśnienia naszych zasługi czynów, które sobie przypisują?
Rząd opływa w przepychu i przywilejach, Sejm jak za P R L; jak raz wejdzie na Posła, to śmierć lub całkowita kompromitacja przerywa kadencję.
Adamiak uważa, że Boni; Znak to hipokryta, o czym świadczą jego zachowania. Kiedy Boni potrzebował poparcia robotników, należał do NSZZ Solidarność Teraz, kiedy jest Ministrem Konstytucyjnym uważa że wszelkie zło jest po stronie robotników i pracowników budżetówki. Najlepiej temu Rządowi o poglądzie liberalnym, rządziło by się gdyby nie było obywateli tylko niewolnicy. Teraz nie stoi po stronie robotników lecz po stronie biznesu i ludzi bogatych.
Po raz pierwszy w wolnej Polsce, tajny współpracownik Znak Michał Boni, został Ministrem Konstytucyjnym Rządu Polskiego. To jest hańba dla Polski i nobilitowanie ludzi małych i tchórzliwych. Bendę złośliwy i zapytam, kiedy Kiszczak powróci na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych?
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Jednym kliknięciem podzielisz się linkiem ze znajomymi...
Tłumacz strony
Ostatnie Artykuły
Temida ślepa? Temida...
Warszawa, Fundacja D...
Podaruj swój 1% poda...
Dominik Januszczak -...
Zespół Dandy-Walkera
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kontakt Forum Szukaj na stronie
Globus odwiedzających
Copyright © MKK "wola" Warszawa "Solidarność Prawicy" 2009
Kopiowanie i publikowanie w całości lub w fragmencie bez podania źródła zabronione!


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl